09 grudnia 2023

Sportowy raport dnia - 9.12.23

Duńskie szczypiornistki okazały się zbyt silne dla naszych reprezentantek. Polki pomimo dzielnej postawy przegrały z gospodyniami turnieju 22:32. Dunki przeważały w każdym aspekcie gry i z minuty na minutę nabierały pewności siebie po wpadce z reprezentacją Japonii. Biało-Czerwone bardzo dobrze grały w obronie, jednak seria błędów technicznych i taktycznych sprawiła, że większość pierwszej połowy grały w osłabieniu co odbiło się na wyniku. W drugiej połowie Dunki narzuciły bardzo mocne tempo i w około 40 minucie miały już bezpieczną przewagę. Dla Polek to koniec marzeń o grze w 1/4 finału. Warto jednak walczyć dalej, ponieważ 9 miejsce może dać awans do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

Mistrzostwa Świata, grupa 3

Rumunia - Japonia 33:28 (17:14)

Niemcy - Serbia 31:21 (14:13)

Dania - Polska 32:22 (15:12)

Polscy skoczkowie zaliczyli minimalny progres. W niemieckim Klingenthal Piotr Żyła zajął 11, a Dawid Kubacki 15 miejsce. Konkursu pierwszy raz w tym roku nie wygrał Stefan Kraft. Austriak zajął drugie miejsce, tuż za reprezentantem gospodarzy Karlem Geigerem. Podium uzupełnił wracający do formy Ryoyu Kobayashi. Jutro kolejna na szansa na zdobycie punktów do Pucharu Świata.

Duża skocznia, Klingenthal

1. Karl Geiger               274.7 pkt (144m / 146m)

2. Stefan Kraft                 273.5 (140m / 144.5m)

3. Ryoyu Kobayashi        270.7 (140.5m / 143.5m)

--------------------------------------------------------------------------------

11. Piotr Żyła                              231 (137m / 126m)

15. Dawid Kubacki              225.9 (131.5m / 130m)

41. Paweł Wąsek

42. Andrzej Stękała

46. Maciej Kot

Mamy kolejny medal w łyżwiarstwie szybkim. Podczas rozgrywanego w Tomaszowie Mazowieckim Pucharu Świata nasza drużyna kobiet w składzie: Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk zdobyła brązowy medal. To pierwszy taki sukces polskich panczenistek od 2016 roku.

Drużyna Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona, włoska Perugia zagra w finale klubowych mistrzostw świata w siatkówce. W półfinale podopieczni Angelo Lorenzettiego rozbili turecki Halkbank 3:0. Najlepszym punktującym meczu był Kamil Semeniuk. Finał odbędzie się jutro o godzinie 16 gdzie Perugia podejmie brazylijski Minas.