06 grudnia 2023

Sportowy raport dnia - 6.12.23

Znamy kolejnych ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski. Po raz pierwszy od 21 lat zagra w nim Widzew Łódź, który pokonał na wyjeździe Stal Mielec 2:1. Raków Częstochowa potrzebował dogrywki, żeby wyeliminować Cracovię, w regulaminowym czasie gry był remis 0:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił na samym początku dodatkowego czasu gry Milan Rundić. Nie lada niespodzianka w Kielcach. Miejscowa Korona wyeliminowała obrońców tytułu i jednego z głównych faworytów do trofeum - Legię Warszawa. Kielczanie podjęli rękawice i w regulaminowym czasie padł remis 1:1. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się konkursem rzutów karnych to bramkę w ostatniej minucie dogrywki zdobył Martin Remacle dając Koronie awans do ćwierćfinału.

Puchar Polski, 1/8 finału

Stal Mielec - Widzew Łódź 1:2 (0:1)

Raków Częstochowa - Cracovia 1:0 (0:0, 0:0)

Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 (1:1, 1:1)

Spora niespodzianka w angielskiej Premier League. Aston Villa pokonała u siebie Manchester City 1:0. Zespół z Birmingham totalnie zdominował obraz gry, co przeciwko "Obywatelom" nie zdarza się często. Podopieczni Pepa Guardioli czekają na zwycięstwo w lidze o 4 listopada.

Manchester United - Chelsea - 2:1

Industria Kielce nie wykorzystała okazji, aby objąć prowadzenie w grupie A w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Kielczanie podejmowali na wyjeździe Pick Szeged. Mecz nie układał się po myśli przyjezdnych, którzy cały czas mieli kilku bramkową stratę do rywali. Kiedy gospodarze objęli prowadzenie 24:18 wydawało się, że już jest po meczu. Industrię stać było na zryw, jednak wystarczyło to jedynie do zredukowania strat do jednej bramki. Ostatecznie przegrali 25:26. Kielczanie awans z grupy mają właściwie pewny, warto jednak zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w tabeli aby uzyskać bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Wartego uwagi wyczynu dokonali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj pokonali na własnym parkiecie Trefl Gdańsk 3:0 i było to dziesiąte zwycięstwo z rzędu za 3 punkty. Jastrzębianie powtórzyli tym samym serię z zeszłego roku, kiedy to identycznie rozpoczęli rozgrywki PlusLigi. Oprócz nich takiego wyczynu dokonały w przeszłości Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle i BOT Skra Bełchatów. W wyraźnym kryzysie jest ZAKSA, która uległa w Kędzierzynie-Koźlu Bogdance Lublin 2:3. Najlepszy zespół Europy z zeszłego sezonu zajmuje dopiero 6 miejsce w tabeli polskiej ligi.

AZS Olsztyn - Barkom 2:3

Nieudany początek w Beach Pro Tour Finals w siatkówce plażowej zaliczyli Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Nasi reprezentanci ulegli gospodarzom, parze Cherif/Ahmed 1:2. Pierwszy set łatwo padł łupem naszych rodaków 21:14, jednak w dwóch kolejnych w zaciętych końcówkach lepsi byli Katarczycy 20:22 i 14:16. To nie koniec nadziei na awans z grupy, naszą parę czekają jeszcze dwa mecze.