04 grudnia 2023

Sportowy raport dnia - 4.12.23

Polskie szczypiornistki przegrały mecz z Niemkami 17:33 podczas mistrzostw świata w piłce ręcznej. Niestety w tym meczu nie zagrało prawie nic - na małe wyróżnienie zasługują obie bramkarki reprezentacji Polski - Adrianna Płaczek i Barbara Zima, które uchroniły nasz zespół od jeszcze większej porażki. Polki nie zamykają sobie drogi do fazy pucharowej mistrzostw jednak zadanie będzie piekielnie trudne - w następnej fazie nasze szczypiornistki zmierzą się z ekipami z Danii, Serbii i Rumunii. W żadnym z tych meczów reprezentacja Polski nie będzie faworytem.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet, grupa F

Niemcy - Polska 33:17 (19:10)

Japonia - Iran 42:10 (20:3)


Jude Bellingham odebrał statuetkę za wygraną w prestiżowym plebiscycie Golden Boy. Anglik zdeklasował konkurencję zdobywając aż 45 głosów z 50 możliwych. Drugie miejsce zajął Jamal Musiala, a trzecie Lamine Yamal. Konkurs jest organizowany co roku przez magazyn "Tuttosport". Wybiera się w nim najlepszego piłkarza młodego pokolenia w ubiegłym roku kalendarzowym.


Będziemy mieli swoich reprezentantów w Beach Pro Tour Finals w siatkówce plażowej. Dziką kartę na imprezę otrzymali Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Co prawda tylko 8 najlepszych par z cyklu kwalifikacji miało pewny udział, jednak turniej jest przewidziany na 10 par i dwie dodatkowe ekipy zapraszają organizatorzy. Nasi siatkarze byli faworytami do tej przepustki ponieważ zajmowali 9 miejsce w rankingu i w zeszłym roku grali w finale tej prestiżowej imprezy. Pierwszy mecz zagrają w najbliższą środę z parą Cherif/Ahmed z Kataru.


 

       Wsparcie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Postaw mi kawę na buycoffee.to

       Kontakt

            kontakt@szybkisport.pl

Menu

       Social Media

© 2024 Szybki Sport. Strona www stworzona w kreatorze WebWave.