28 grudnia 2023

Sportowy raport dnia - 28.12.23

Po przerwie świątecznej wracamy do sportowych raportów :)

Detroit Pistons przegrali swój 27-my mecz z rzędu w bieżącym sezonie. Jest to nowy rekord NBA pod względem kolejnych porażek w trakcie trwania jednego sezonu.


Erling Haaland został wybrany najlepszym piłkarzem 2023 roku wg Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Futbolu. Drugie miejsce zajął Kylian Mbappe, a podium uzupełnił Lionel Messi.


Polscy szczypiorniści wygrali towarzyski mecz z Argentyną 27:26. Biało-Czerwoni rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Europy, które rozpoczną się 10 stycznia w Niemczech. Polacy swój pierwszy mecz zagrają dzień później z Norwegią.


Średni występ zanotowali polscy skoczkowie w kwalifikacjach do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. W turnieju obowiązuje zasada "KO" - na podstawie wyników w kwalifikacjach tworzą się pary (zwycięzca kwalifikacji mierzy się z ostatnim zawodnikiem kwalifikacji, 2-49 itd) z których lepszy zawodnik bez względu na wyniki innych par awansuje do serii finałowej. Stawkę uzupełnia pięciu tzw. "szczęśliwych przegranych" czyli zawodników, którzy przegrali swoje pojedynki w parach, jednak ich wynik był najwyższy spośród takich skoczków.

Polacy będą skakać w następujących parach:

Piotr Żyła (26) - Tate Frantz (25)

Dawid Kubacki (27) - Killian Peier (24)

Maciej Kot (36) - Manuel Fettner (15)

Kamil Stoch (37) - Lovro Kos (14)

Aleksander Zniszczoł (39) - Stephan Leyhe (12)

Paweł Wąsek (43) - Ryoyu Kobayashi (8)


Bardzo dobre wyniki zanotowały polskie alpejki podczas slalomu giganta w austriackim Lienzu: 12-te miejsce zajęła Maryna Gąsienica-Daniel, a 20-ta była Magdalena Łuczak. Wygrała Amerykanka Mikaela Shiffrin.


       Wsparcie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Postaw mi kawę na buycoffee.to

       Kontakt

            kontakt@szybkisport.pl

Menu

       Social Media

© 2024 Szybki Sport. Strona www stworzona w kreatorze WebWave.