03 grudnia 2023

Sportowy raport dnia - 2.12.23

Polskie szczypiornistki zanotowały drugie zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach świata. Po bardzo zaciętym spotkaniu pokonały 32:30 reprezentantki Japonii. Jest to o tyle ważniejsze zwycięstwo, że prawdopodobnie będzie ono liczyć się podczas fazy finałowej. Polki po dość sennym początku w miarę kontrolowały wynik spotkania prowadząc minimalną przewagą, jednak Japonki wyszły na prowadzenie na około 7 minut przed końcem meczu. Nasze reprezentantki zachowały jednak zimną krew, odzyskały prowadzenie i nie oddały go już do końca spotkania. Najwięcej bramek dla Polski rzuciła Monika Kobylińska (11).

W następnym meczu Polki zmierzą się z Niemkami. Będzie to mecz o zwycięstwo w grupie F.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej, grupa F

Polska - Japonia 32:30 (15:15)

Niemcy - Iran 45:22 (25:12)

W Hamburgu odbyło się losowanie grup mistrzostw Europy 2024 w piłce nożnej. Potencjalnymi rywalami Polski będą: Francja, Holandia i Austria. Polacy muszą jeszcze przejść przez baraże, gdzie trzeba wygrać dwa mecze. Pierwsze spotkanie obędzie się 21 marca z Estonią. Zwycięzca tego meczu zmierzy się z lepszym z pary Walia - Finlandia. Na inaugurację Euro 2024 Niemcy zagrają ze Szkocją.

Stefan Kraft wygrał trzeci w tym roku konkurs skoków narciarskich. Austriak znowu nie dał szans rywalom podczas zawodów na normalnej skoczni w norweskim Lillehammer. Trochę lepszy występ zanotowali nasi reprezentanci, którzy to we trzech zameldowali się w serii finałowej. Najlepszy z nich Paweł Wąsek zajął 23 miejsce.

Skocznia normalna, Lillehammer

1. Stefan Kraft                  296.7pkt (104m / 92.5m)

2. Andreas Wellinger       291.7 (99m / 92m)

3. Daniel Tschofenig        287.3 (97.5m / 94m)

------------------------------------------------------------------------------------------------

23. Paweł Wąsek             258.4 (95m / 90.5m)

24. Piotr Żyła                    257.7 (90m / 93m)

28. Kamil Stoch                246.8 (95.5m / 85m)

33. Dawid Kubacki

41. Aleksander Zniszczoł

Reprezentacja Niemiec wygrała mistrzostwo świata do lat 17 w piłce nożnej. W finale pokonali Francuzów po rzutach karnych. W regulaminowym czasie był remis 2:2. Niemcy kontrolowali przebieg spotkania prowadząc 2:0, jednak od 50 minuty oddali inicjatywę Trójkolorowym, którzy strzelili bramkę kontaktową. Na domiar złego Winners Osawe został ukarany czerwoną kartką, co zachęciło Francuzów jeszcze bardziej. W końcówce strzelili wyrównującą bramkę. W rozgrywkach młodzieżowych nie ma dogrywki, a więc od razu mieliśmy konkurs jedenastek. Tam świetnie bronił Konstantin Heide i ostatecznie to Niemcy wygrali karne 4:3.