14 stycznia 2024

Sportowy raport dnia - 14.01.24

Magda Linette nie powtórzy sukcesu z zeszłego roku i nie obroni punktów za półfinał Australian Open. Polka odpadła już w pierwszej rundzie turnieju z Dunką Caroline Woźniacki. Reprezentantka naszego kraju przy wyniku 2:6, 0:2 poddała mecz z powodu kontuzji. W pierwszym dniu turnieju nie było większych niespodzianek. W nocy swoje pojedynki rozegrają Magdalena Fręch i Hubert Hurkacz.

Australian Open, 1 runda, ciekawsze mecze:

M. Linette (20) - C. Woźniacki 0:1 i krecz

M. Sakkari (8) - N. Hibino 2:0

A. Sabalenka (2) - E. Seidel 2:0

 

J. Sinner (4) - B. Van De Zandschlup 3:0

A. Rublow (5) - T. Seyboth Wild 3:2

N. Djokovic (1) - D. Prizmic 3:1


Ciekawsze wyniki z piłkarskich boisk:

Manchester United - Tottenham 2:2

AC Milan - AS Roma 3:1

Real Madryt - FC Barcelona 4:1 (Finał superpucharu)

 

Rozpoczęły się również rozgrywki Pucharu Narodów Afryki oraz Pucharu Azji.


Ryoyu Kobayashi wygrał indywidualny konkurs w Wiśle. Japoński skoczek narciarski był piąty po pierwszej serii, jednak znakomity skok na odległość 139.5 metra w drugiej odsłonie zawodów zapewnił mu zwycięstwo. Podium uzupełnili Stefan Kraft i Andreas Wellinger. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął 14-te miejsce. W klasyfikacji Polskiego Touru prowadzą Słoweńcy przed Austriakami i Niemcami. Biało-Czerwoni zajmują szóste miejsce.

Wisła, konkurs indywidualny:

1. R. Kobayashi           269.4 pkt     

2. S. Kraft                  264.3 pkt

3. A. Wellinger           262.3 pkt

-----------------------------------------

14. P. Żyła                 236.2 pkt

20. A. Zniszczoł         227.9 pkt

21. P. Wąsek              227.4 pkt

25. D. Kubacki           223.4 pkt


Anna Mąka zajęła dobre 21. miejsce w biathlonowym biegu pościgowym rozegranym w niemieckim Ruhpolding. Polka zawdzięcza tę lokatę bezbłędnemu strzelaniu. Punkty do klasyfikacji Pucharu Świata zdobyła również Joanna Jakieła, która była 35-ta. Zawody wygrała Włoszka Lisa Vittozzi.


Mateusz Rudyk został wicemistrzem Europy w kolarstwie torowym w olimpijskiej konkurencji keirin. Był to trzeci medal naszego reprezentanta w tej imprezie, który wcześniej sięgnął po brąz w sprincie drużynowym (razem z Rafałem Sarneckim i Danielem Rochną) i srebro w sprincie indywidualnym. Mistrzostwa odbyły się w holenderskim Apeldoorn.


Polska sztafeta mieszana (Nikola Mazur, Michał Niewiński, Diane Sellier i Kamila Stormowska) zajęła drugie miejsce w mistrzostwach Europy w short tracku rozgrywanych w Gdańsku. Brązowy medal w tej samej konkurencji zdobyła sztafeta męska (Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński, Felix Pigeon i Diane Sellier).


Ronnie O'Sullivan wygrał po raz ósmy w karierze snookerowy turniej Masters. W finale Anglik pokonał swojego rodaka Ali'ego Cartera 10:7.


       Wsparcie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Postaw mi kawę na buycoffee.to

       Kontakt

            kontakt@szybkisport.pl

Menu

       Social Media

© 2024 Szybki Sport. Strona www stworzona w kreatorze WebWave.